Польща вже найближчим часом передасть Україні велику кількість кулеметів, тисячі гвинтівок, а також мільйони набоїв до них. Про це розповів польський міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський.

За його словами, ця зброя та боєприпаси призначені для МВС України. Тобто кулемети, гвинтівки та набої до них отримає Нацгвардія, прикордонники, а також штурмові бригади МВС, які воюють на фронті.

На жаль, Камінський не уточнив, які саме гвинтівки Варшава передасть українським захисникам. Він також не уточнив їхню кількость, заявивши, що це будуть тисячі гвинтівок.

Швидше за все, йдеться про польські штурмові гвинтівки MSBS “Grot” (іноді кажуть, що це автомат). Армія Польщі прийняла їх на озброєння у 2016 році. У квітні 2023 року польські ЗМІ повідомили, що саме таку зброю Польща готується передати Україні. Причому стверджувалося, що українським бійцям передадуть найбільш новітну версію цієї гвинтівки – C16 FB-A2.

Калібр гвинтівки “Grot” – 5,56 мм. Початкова швидкість кулі – 890 м/с. Є можливість вести вогонь одиночними пострілами та чергою. Швидкострільність – 700-900 пострілів за хвилину. Дальність стрілянини – приблизно 500 метрів.

Довжина цієї гвинтівки становить 900 мм. Якщо приклад скласти, то тоді довжина цієї зброї буде 670 мм. Довжина ствола – 406 мм. Гвинтівка у стандартному варіанті важить 3650 гр (без магазину), а у варіанті булл-пап (коротке компонування) – 3750 гр. Є магазини на 30 та 60 патронів. Система MSBS дозволяє створювати гвинтівку різних конфігурацій. При необхідності ствол гвинтівки можна легко замінити.

Потрібно сказати, що гвинтівки Grot вже є на озброєнні ЗСУ. Україна їх отримала у 2022 році. Щоправда, більшість із них, судячи з відкритих джерел, це старі варіанти C16 FB-A1 і навіть C16 FB-A0 2017 року, які доопрацьовані до стандарту A1. Але серед них є й найновіша версія C16 FB-A2.

Гвинтівки “Grot” вважаються надійними та невибагливими до боєприпасів. Щоправда, перші партії гвинтівок 2017 року мали деякі проблеми з надійністю. Надалі виробник всі проблеми усунув.