Зокрема, лідери держав обговорять прагнення України до членства в Альянсі та гарантії безпеки для неї.У Парижі 12 червня зустрінуться канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Польщі Анджей Дуда і лідер Франції Еммануель Макрон, які обговорять членство України в НАТО і гарантії безпеки для держави.

Про це повідомляє Politico.

Згідно з повідомленням, 12 червня Шольц і Дуда вирушать до Парижа для переговорів за вечерею із Макроном. Очікується, що розмова буде присвячена прагненню України до членства в НАТО, а також гарантіям безпеки для держави напередодні липневого саміту Альянсу.

Видання нагадало, що минулого тижня Макрон закликав надати Україні “надійні, конкретні та відчутні” гарантії безпеки. Президент Франції також заявив, що Україні слід запропонувати “шлях до членства в НАТО”.

Дещо обережніше висловився Шольц, який сказав, що увага має бути зосереджена не на членстві України в Альянсі, а на тому, як окремі країни можуть підтримати державу.

Щодо позиції Польщі, то її лідери неодноразово закликали надати Україні надійні гарантії безпеки. Так, 6 червня Дуда мав зустріч із кількома лідерами країн-членів НАТО у Східній Європі, на якій сторони обговорили війну в Україні та її прохання щодо вступу до Альянсу.

У матеріалі зазначається – на сьогодні існує широке розуміння того, що Україна не зможе приєднатися до НАТО, допоки триває війна з Росією. Водночас члени Альянсу мають різні думки щодо того, як слід реагувати на нинішнє прагнення України до членства.

Анонімний французький дипломат висловив думку, членам НАТО слід надіслати сильний сигнал Росії в той момент, коли українські війська переходять до контрнаступу.

“Якщо ми не знайдемо рішення, яке задовольнить усіх, є ризик, що ми не прийдемо… до єдиної заяви, і це, очевидно, буде найбільшим подарунком, який би ми могли зробити Росії”, – сказав французький дипломат.

Членство України в НАТО

11-12 липня у Вільнюсі відбудеться саміт НАТО, куди запрошений і президент України Володимир Зеленський. В очікуванні зустрічі глава держави на початку червня заявив – “Україна готова вступити до НАТО, ми чекаємо, коли НАТО буде готовий прийняти Україну”.

Згодом Зеленський уточнив – Україна розуміє, що не стане членом НАТО, допоки триває війна. Президент водночас заявив про необхідність гарантій безпеки на період, “поки Україна не отримає головні гарантії безпеки, а саме – членство в НАТО”.

Саме від липневого саміту НАТО Зеленський очікує на ці гарантії безпеки для України.

Коментуючи очікування від саміту Альянсу, голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив про сподівання держави “на чіткий крок до членства” в НАТО. Міністр уточнив, що “в ідеалі це має бути запрошення до членства”.