Наразі здійснюється ретельний аналіз клітин.

Вчені з Китайської академії наук заявили про те, що на космічній станції “Тяньгун” вперше було вирощено стовбурові клітини крові людини.

Про це пише Fururism.

На орбітальну станцію “Тяньгун” було доправлено плюрипотентні стовбурові клітини людини. Це ембріональні клітини, які можуть перетворитися на будь-яку велику клітину в організмі людини. Два тижні китайські астронавти вирощували ці клітини у лабораторному модулі “Веньтянь”, а вже 4 червня ці стовбурові клітини на космічному кораблі “Шеньчжоу-15” повернулися на Землю та вчені розпочали їх вивчення.

“Мету нашого експерименту досягнуто — ми змогли виростити стовбурові клітини крові людини в космосі. Отримані дані відповідають нашим очікуванням. Плюрипотентні стовбурові клітини перетворилися на стовбурові клітини крові”, — заявив один із дослідників.

Наразі здійснюється ретельний аналіз клітин, що прибули з космосу, і у разі повного успіху експерименту, а нове дослідження закладе основу для подальших досліджень регенеративної медицини в космосі. 

Китай планує продовжувати свої експерименти зі стовбуровими клітинами на борту станції “Тяньгун” у найближчому майбутньому.

Раніше стало відомо, що вчені з американського Університету Тафтса представили спосіб виробництва масової клітинної жирової тканини для використання в харчових продуктах. Вони опанували новий метод вирощування продукту, що схожий на жир тваринного походження, що дозволить доповнити штучне м’ясо штучними жирами, тобто отримати сало.

Крім того, вчені створили унікальні фрикадельки з давно вимерлого мамонта. Австралійці відтворили м’ясо з ДНК мамонта.