Молодий фараон помер у віці 18 років.

Команда вчених із Австралії, Італії та Бразилії відтворила зовнішність легендарного фараона Тутанхамона. Це вдалося зробити за допомогою цифрової моделі черепа мумії хлопчика-царя, повідомляє Ancient origins.

Тутанхамон, при народженні названий Тутанхатон, зійшов на трон у віці восьми-дев’яти років і правив протягом десятиліття за часів XVIII династії Стародавнього Єгипту. Він правив між 1333 та 1324 роками до нашої ери, з його життям і смертю пов’язано безліч загадок та припущень.

Вчені заявили про те, що перше дослідження тіла Тутанхамона, проведене 1925 року, надало обмежену інформацію про причини його смерті. Але подальші дослідження, в тому числі рентгенівські знімки, зроблені в 1998 році, і комп’ютерна томографія, проведена в 2005, дозволили краще оцінити як стан його здоров’я, так і можливі причини смерті.

Завдяки цим дослідженням вчені виключили версію із вбивством фараона, але з’ясували, що незадовго до смерті він мав перелом коліна.

У 2010 році було проведено масштабне дослідження ДНК Тутанхамона та членів його родини. Воно показало, що фараон хворів на малярію і хворобу Келера. Крім того, вчені підтвердили тісні родинні зв’язки Тутанхамона з Ехнатоном, який вважається його батьком, та двома мертвонародженими дітьми, виявленими у його похованні.

Те, як виглядав Тутанхамон, давно цікавить дослідників та громадськість. За минулі роки було зроблено кілька спроб відтворити його зовнішність.

У ході нового дослідження вчені використали цифрові методи для реконструкції тривимірного черепа Тутанхамона на основі наявних даних, включаючи томографічні зрізи, рентгенівські знімки та антропометричні виміри. Вони також використали процес, який називається анатомічною деформацією, щоб пристосувати сегментовану структуру кістки до характеристик черепа Тутанхамона. Після цього на основі цього черепа дослідники відтворили обличчя фараона.