Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виклав плани своєї країни щодо протидії впливу росії в Африці, водночас сказавши, що не має жодних відомостей про те, що лідери континенту пропонують у запланованій мирній ініціативі, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

Кулеба, який спілкувався з африканськими журналістами під час телефонної конференції, сказав, що Україна відкриє 10 нових посольств на континенті, починаючи з Руанди та Мозамбіку. Україна також намагатиметься збільшити експорт сільськогосподарської продукції на континент і зміцнити військові відносини.

«Ми прагнемо побудувати міцне партнерство на основі принципу «3В» – взаємна повага, взаємний інтерес і взаємна вигода», – сказав він. «Україна – не жертва і не жебрак, який приходить просити допомоги. Ми приходимо до африканських друзів, пропонуючи взаємовигідне партнерство».

Коментарі Кулеби, який відвідав Африку в 2023 році і планує ще одну поїздку цього літа, з’явилися після того, як Україна та її союзники висловили стурбованість підтримкою, яку росія отримала від деяких африканських країн, і неоднозначним ставленням інших до російського вторгнення в Україну.

Деякі африканські країни, включаючи Південну Африку, утрималися від резолюцій ООН, які засуджують вторгнення. Крім того, Південно-Африканська Республіка прийняла військовий флот росії для навчань, запросила президента росії володимира путіна на саміт БРІКС в серпні.

Південна Африка наполягає, що не займає жодної сторони в конфлікті, і заперечує постачання зброї росії.

Африканські країни сильно постраждали від конфлікту, який підвищив вартість їхнього імпорту пшениці та добрив, оскільки ворогуючі країни є ключовими постачальниками обох товарів.

«Ми також продовжуємо наполегливо працювати над тим, щоб обсяги експортованого українського зерна зростали, незважаючи на будь-які перешкоди», – сказав Кулеба. «І під будь-якими перешкодами я маю на увазі росію. Це насправді єдина перешкода».