У ФГ «Широкоступ» на Київщині, крім безпосередньо хімічного методу, використовують різні підходи до захисту рослин, водночас приділяють увагу збереженню екосистеми, здоров’ю ґрунтів та підвищенню біорізноманіття. Цього року господарство першим в Україні придбало машину, яка механічно видаляє бур’яни.

Про це AgroPortal.ua розповів керівник фермерського господарства Олександр Широкоступ.

Основне спрямування придбаної техніки — робота на буряках, але також вже випробували на гречці. Для якісної роботи машини потрібна рівна площа поля та вологий ґрунт. Кращий результат у боротьбі з бур’янами буде забезпечено за роботи хімічного захисту на початковому етапі. Так, на цукровому буряку були використані гербіциди Дуал Голд та Бетанал. Це дало можливість надати добрий старт молодим рослинам. Потім проведена культивація, і завершиться боротьба з бур’янами використанням агрегата з видалення небажаної рослинності. Такий підхід покращує ефективність, зменшує пестицидне навантаження та виникнення резистентності до гербіцидів, покращує умови для розвитку рослин.

За словами керівника групи регіональних технічних експертів компанії «Сингента» в Україні Олександра Зозулі, жоден засіб або метод самостійно не може забезпечити якісний захист, а за поєднання різних підходів отримується більша гарантія захисту.

«Потрібно враховувати питання резистентності. Революційно нових діючих речовин немає, а при частих повторних внесеннях препарату рослини та шкідливі організми швидко пристосовуються, і отримуємо резистентність. У такому разі потрібно збільшувати дозу або кратність обробок, що додає навантаження на навколишнє середовище. Тому це спонукає нас звернутися до інтегрованого захисту», — зазначає Олександр Зозуля.

Він додає, що компанія «Сингента» впроваджує елементи інтегрованого захисту та відповідально ставиться до використання хімічних препаратів. До того, ж такий підхід дає змогу покращити ефективність за зменшення пестицидного навантаження, зменшити стресові фактори для рослин, в кінцевому рахунку підвищити врожайність і якість сільськогосподарської продукції.