Українці, які переїхали після початку повномасштабної війни до Німеччини, можуть отримати додаткову фінансову допомогу під назвою Bürgergelds у розмірі 225 євро або майже 9000 гривень.

Так, виплати, які є своєрідною допомогою з безробіття, надаються центрами зайнятості Jobcenter.

Як зазначається, з 2023 року в країні змінили принцип надання допомоги з безробіття. Тепер замість оперативного працевлаштування в країні практикують якісне навчання, яке важливіше за тимчасову роботу.

Таким чином, з 1 липня 2023 року центри зайнятості пропонуватимуть українським біженцям підвищення кваліфікації із додатковими виплатами 150 євро (5954,61 гривні).

При цьому отримувачі Bürgergelds можуть здобути подальшу професійну освіту, яка фінансуватиметься державою за програмою Участь на ринку праці.

Українці можуть підвищити свою професійну кваліфікацію та завершити середню освіту можна протягом трьох років. Навчання фінансуватиме центр зайнятості.

Отже, під час навчання біженці зможуть отримувати щомісячну допомогу у 150 євро. Якщо громадянин захоче брати участь у програмах підтримки у пошуку роботи з довгостроковою перспективою, йому надають доплату допомоги Bürgergeld розміром ще 75 євро на місяць. Загальна сума виплат становитиме 225 євро або 8931,91 гривні.

Окрім того, українські біженці можуть отримати інтенсивну підтримку у вигляді тренінгів. Воно доступне в домашніх умовах, щоб люди могли продовжувати навчання чи роботу.

До того ж Bürgergelds можуть отримати не тільки українські біженці, які не працевлаштувалися, але й ті, хто отримує низькі зарплати і хоче підвищити свою кваліфікацію, щоб заробляти більше.

Нагадаємо, від 100 до 1000 гривень: кому з українців світить надбавка до пенсії в липні