Та зверніть увагу, що не можна самостійно порушувати цілісність групи склеєних банкнот

Національний банк зобов’язав банки, аби ті приймали ті обмінювали пошкоджені гроші безплатно. Це повʼязано з техногенно-екологічною та надзвичайною ситуацією через підрив російськими військами Каховської ГЕС.

Про це йдеться у постанові НБУ.

У зв’язку з техногенно-екологічною та надзвичайною ситуацією через підрив російськими військами Каховської ГЕС фізичні особи та суб’єкти господарювання можуть мати готівку національної валюти України, яка стала непридатною для використання внаслідок підтоплення приміщень“, – зазначено у листі регулятора № 50−0007/40722 від 9 червня 2023 року.

Такі гроші фінустанови мають приймати як зношені банкноти/монети.

Також відповідно до вимог Правил визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 03 грудня 2018 року № 134 (зі змінами), банки мають право приймати гроші, які значно пошкоджені, унаслідок:

  • дії хімічних речовин;
  • води;
  • вогню.

Також йдеться про ті банкноти, які мають:

  • свічення під дією ультрафіолетових променів;
  • деструкцію;
  • обвуглення паперу на окремих ділянках або по всій площі банкноти.

Та зверніть увагу, що не можна самостійно порушувати цілісність групи склеєних банкнот. Тобто, якщо через пошкодження гроші склеїлися, то розривати їх не варто.

Що сталося на Херсонщині

Вночі 6 червня росіяни підірвали дамбу Каховської ГЕС. Через потужний вибух сталося неконтрольоване скидання води зі сховища. Як наслідок – українська влада розпочала масову екстрену евакуацію жителів Херсонської області, адже вода може затопити 80 населених пунктів.

Так, співробітники поліції та рятувальники проводили роботи на правобережній частині області, також частково евакуювали населення міста Херсон та острова Корабел.

Урожай яких культур втратить Україна

Нещодавно перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький розповідав, що на угіддях, які опинилися під водою після руйнування дамби, фермери вирощували два блоки продукції:

  • перший – овочеві та баштанні культури;
  • другий – зернові та олійні культури (соя, кукурудза, соняшник, пшениця).

За його словами, наразі неможливо оцінити збитки, яких зазнала лівобережна частина Херсонської області внаслідок підриву Каховської ГЕС. Відомо лише, що там зберігалось декількох сотень тисяч тонн зернових. На правобережжі втрачено понад 100 тис. тонн врожаю.

Раніше ми писали про грошову допомогу, яку виплачуватимуть жителям Херсонської області. Також ми розповідали, що загрожує українській екології після теракту на Каховській ГЕС.