Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на засіданні у четвер попередньо ухвалила проєкт постанови, який встановлює тариф для точки входу в газотранспортну систему України “Олексіївка” на кордоні з Молдовою.

“Проєкт має на меті дозволити учасникам ринку природного газу використовувати точку “Олексіївка” для транспортування природного газу з Молдови до України, зокрема — для зберігання природного газу в українських газосховищах, а також для можливості здійснення імпорту природного газу до України”, – заявила комісія.

Тариф буде встановлено на тому самому рівні, що й на інших міждержавних з’єднаннях з країнами сторін Енергетичного співтовариства – $4,45 за 1000 куб. м на добу без ПДВ.

Поки що імпорт через “Олексіївку” неможливий, а точка входу використовується виключно для постачання газу з України до Молдови.

Наприкінці 2019 року Оператор ГТС України, Молдоватрансгаз і Молдовагаз підписали міжоператорську технічну угоду, яка дозволяє транспортувати газ за європейськими правилами в обох напрямках між Україною та Молдовою, зокрема через точку “Олексіївка”.