В Україні готують кардинальні зміни щодо правил отримання виплат від держави. Над цим питанням працюють у Мінсоцполітики.

Про новий принцип у формуванні та виплаті допомоги від держави повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович. Вона у ході телемарафону зазначила, що соціальну допомогу надаватимуть по-іншому.

Планується об’єднання кількох видів соціальних виплат, які перевірять на доцільність. Нововведення заплановано у рамках розробки Соціального кодексу України.

Чиновниця повідомила, що у нашій державі зараз діє понад 34 програми з різними соціальними виплатами. Вони діляться на підвиплати та підвиди. Найчастіше вони настільки малі, що не дозволяють вирішити проблеми громадян.

“Від такого механізму потрібно відходити та уніфікувати всі виплати, пов’язані з бідністю, об’єднавши, наприклад, шість посібників в одну універсальну допомогу, яку надаватимуть відповідно до певних критеріїв. Паралельно одержувачам такої допомоги надаватимуть певні послуги для подолання кризи бідності”, – вказала Жолнович.

Оптимізація частини соціальних виплат планується вже до кінця цього року. У 2024-му їх виплачуватимуть по-іншому.

Нагадаємо, що Соціальний кодекс України – це проект, який уряд анонсував на початку 2023 року. Він направлений на адресну допомогу людям, які опинилися у тяжких життєвих обставинах.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль уточнив, що цього року Кабмін планує продовжити адаптацію соціальної підтримки у військових та післявоєнних умовах. Планується розробка та прийняття Соціального кодексу України, які включатимуть усі соціальні компоненти з урахуванням подолання складних життєвих обставин людини та філософії адресності.