В Україні сталися аварії на лініях оператора системи електропередачі. Однак дефіцит в енергосистемі відсутній

Учора, 26 червня, сталася аварійна ситуація на лінії 330 кВ оператора системи електропередачі в Рівненській області. Також короткостроково вимикалася лінія 220 кВ міждержавного з’єднання з Угорщиною. Розрахункове місце пошкодження – 37 км від підстанції Мукачево, на ділянці енергосистеми Угорщини, повідомляє “Укренерго”.  

Як зазначається, електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає. Атомна генерація виробляє майже 46% усієї електроенергії, теплова – понад 32%, ВДЕ – понад 11%, гідрогенерація – більше 10%. 

При цьому триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з країною-терористкою РФ областей. Через обстріли знеструмлювалася частина споживачів у Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Внаслідок попередніх обстрілів залишається без світла частина абонентів в Чернігівській, Сумській, Запорізькій областях.

В компанії зазначили, що ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація. “За добу заживили понад 26 тисяч споживачів. Більшість із них – це абоненти в Донецькій та Запорізькій областях. У Херсонській області світло повернули майже 100 споживачам, яких було знеструмлено з початку деокупації”, – йдеться в повідомленні. 

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, частина потужностей генерації електроенергії в Україні була знищена через обстріли країною-терористкою Росією. При цьому нове обладнання не встигне приїхати до настання зими через затримку.